Мережеві шуруповерти
Мережеві шуруповерти
Розвиток людства, як відомо, почалося з того, що наш доісторичний предок взяв у руку палицю - перший інструмент, який виділив його з мешканців тодішньої ери. Поєднавши її з іншим інструментом - каменем, він поклав початок технічного прогресу, плодами якого людство користується досі. Минали тисячоліття, прогрес не стояв на місці і нарешті добрався до нас.
Минули ті часи, коли ми півгодини вкручували шурупчик у дубову дошку, півгодини свердлили отвір у залізному куточку, по годині пробивали пробійником отвір у бетонній стіні. З приходом незграбних електродрилів, масивних гайковертів і перфораторів, для нас нарешті з'явився довгоочікуваний світло в кінці тунелю. Поступово, слідом космічних ракет, атомній енергетиці успіхам нашої науки і медицини, на ринок ринув раніше неймовірний навіть фантастами, найширший спектр ручного електроінструменту.
Для будь-якої операції, для будь-якого обсягу будівельних або монтажних робіт знайшовся або вузькоспеціалізований, або універсальний помічник. Велика кількість видів і класів, потужностних, інших характеристик, електроінструменту дозволяє підібрати собі помічника, максимально відповідного умов його застосування.
Одним з видів завжди затребуваної електроінструменту є шуруповерт, що виконує роботи з різного виду кріпленням, а також операції свердління.
Шуруповерт, як акумуляторний, так і мережний міцно зайняли своє місце в інвентарі як професіонала, так і домашнього майстра. Акумуляторний шуруповерт універсальний, мобільний і зручний, але масивний, обмежений ємністю акумулятора, який також має обмежений ресурс. Мережевий шуруповерт недорогий, простий в конструкції, має меншу вагу, але обмежений довжиною мережевого шнура.
Для виконання широкого спектру монтажних робіт шуруповерт укомплектовується різного роду змінними насадками, так званими бітами. В даний час всі шурупи, саморізи, болти і гайки знайшли легкоузнаваемые головки для надійного контакту з відповідною насадкою. Кожна насадка має з одного боку хвостовик для вставки в бітотримач або безпосередньо в шестигранне заглиблення в шпинделі, а з іншого боку робочий кінець, відповідний шліцу кріпильного виробу. Насадка, що представляє собою затискний патрон, перетворює в дриль шуруповерт, що працює зі стандартними свердлами.
Реверс двигуна, наявність перемикача швидкостей обертання, давно стали стандартом конструкції шуруповерта, а виробники пропонують подальші додаткові функції - від ударного механізму для полегшення операцій вкручування-викручування кріплення, до світлодіодним головки, висвітлює робочу зону.
При виборі інструменту слід визначити пріоритетні характеристики інструменту, але при остаточному вирішенні перед касою магазину доведеться зупинитися на компромісі між товщиною гаманця і можливостями шуруповерта, такими як універсальність, характер розв'язуваних завдань, інтенсивність застосування, тип харчування. А потім доведеться визначитися з виробником.